Ako Hrať Hádzanú

Obsah:

Anonim

Na hranie hádzanej budete potrebovať uzavretý priestor, bránku a loptu určitej veľkosti. Lopta môže byť hodená, tlačená, zasiahnutá akoukoľvek časťou tela, s výnimkou nohy pod kolenom. Cieľom hry je vhadzovať loptu do súperovej brány.

Krok 3

Vhadzujte loptu do súperovej brány, snažte sa neprekročiť čiaru šesťmetrového pásma blízko brány. Zároveň hádzajte, chytajte, udierajte, tlačte loptu rukami, hlavou, telom, ako aj bokmi a kolenami.

Krok 4

Brankár musí brániť bránu tak, že udrie loptou ktoroukoľvek časťou tela, pohybuje sa v bránkovisku alebo ju nechá priamo sa zúčastniť hry.

Krok 5

Hra sa odohráva na dve polovice, ktorých trvanie je pol hodiny. Prestávka medzi polovicami trvá 10 minút.

Krok 6

Pre hru hádzanej je vybraná miestnosť s rozmermi 40x20 m a ako inventár je určená bránka s rozmermi 3x2 m a lopta s priemerom 54-60 cm s hmotnosťou 325-475 g (dolná hranica je stanovená pre ženy)., horná hranica je pre mužov).

Krok 7

V hádzanej sa nerozhoduje. Ak je výsledok rovnaký, rozhodca udelí ďalšiu polovicu alebo penaltu vo forme 5 striel na bránu zo vzdialenosti 7 m. Loptu môžete držať iba tri sekundy. S loptou sú povolené iba tri kroky.